MOIRA CZ, a.s.

Hlavní druh činnosti

Vývoj a výroba funkčních vláken, funkčního ošacení a doplňků:

• patentované vlákno Moira TG 900
• vývoj a design materiálů pro funkční prádlo do různých klimatických podmínek
• vývoj,design a výroba ponožek pro speciální účely
• střihový design
• design a výroba doplňků: šály, čepice, šátky a čepice, rukavice

Zahraniční vztahy

Obchodní kontakty s řadou zemí EU a USA.

Obchodní nabídka

• vývoj a výroba funkčního prádla pro určené klimatické podmínky
• vývoj a výroba ponožek
• vývoj a výroba doplňků

 

ZÁKLADNÍ CHARAKTERISTIKA

Unikátní vlákno jako základ výroby funkčního prádla

Vlákno Moira TG 900 z vysoce technizovaného polypropylenu má skvělé užitné vlastnosti důležité pro výrobu funkčního prádla. Tajemství vlákna spočívá ve tvaru jeho průřezu, kde se podobá pětilaločné hvězdě. Tím se až dvojnásobně zvětšuje obvod vlákna a zároveň vytváří úžlabí, kudy pak putuje kapilární vlhkost. Unikátní profil vlákna Moira TG 900 transport vlhkosti výrazně zvyšuje.
Bavlna má nasákavost 8–20%, polyester 0,1%, polypropylen jen 0,01% – to je desetkrát méně než polyester. Vlákno Moira TG 900 tedy vodu nepřijímá, ale spředeno do tenké příze, dokáže vlhkost výborně transportovat. Přestože je vlákno nenasákavé, dokáže odvést vlhko od pokožky a udržet tělo v suchu a optimální teplotě.
Rozdíl mezi standardním polypropylenem a vláknem Moira TG 900 je v unikátním profilu a zvětšení kapilárních prostor mezi vlákny v přízi. To společně s promyšlenou konstrukcí pletenin umožňuje zhotovit dokonalé funkční prádlo s vysokým výkonem.

Kombinace materiálů

Pro zlepšení termoregulačních vlastností jsou používána také přírodní materiály – bavlna nebo vlna, nebo další syntetická vlákna.

Zdravotní nezávadnost

Vedle výborných funkčních vlastností mají všechny výrobky z vláken Moira TG 900 vynikající biokompatibilitu s lidským tělem, neexistuje žádná známá alergická reakce na tento materiál. Je biologicky stabilní, nepodporuje růst bakterií.

Ekologická nezávadnost

Výrobky MOIRA jsou recyklovatelné, neporušují životní prostředí. Mají slabý elektrostatický náboj – nepřitahují prach.

Jednoduchá údržba

Výrobky mají stálou barevnost po celou dobu životnosti, nepouští a není je možné zaprat ani obarvit. Pereme v pračce ve vodě teplé maximálně 40°C s použitím běžného pracího prášku. Výrobky lze odstřeďovat v pračce. Nesušit v sušičce, nežehlit.

Sortiment

Moira je inteligentní oděvní systém, jehož základní součástí je funkční prádlo. Pojem funkční je použit proto, že prádlo tohoto typu je schopno efektivně komunikovat s pokožkou a tím prokazatelně měnit vlastnosti podle aktuální potřeby organizmu. Cílem našeho snažení je předložit zákazníkovi výrobek bez kompromisu, jehož synergické efekty ve výkonu neruší žádná složka, kterou bychom nebyli schopni vyladit vlastními silami. Výsledkem je zcela nová kvalita prádla.
Používání funkčního prádla se dnes rozšířilo z oblasti extrémních sportů do běžného života. Moira tvrdí: co je nezbytné pro extrém a doporučené pro výkonnostní sport, je praktické při sportování pro radost a velmi příjemné pro každodenní nošení i spaní. Proto je sortiment MOIRY tak široký a obsahuje výrobky od nočního prádla, po speciální oblečení do extrémních podmínek. Všechny druhy vždy obsahuje katalog vydaný pro určité období.

Výroba

Firma Moira má vlastní design úpletů a designerský atelier, kde je vytvářen základ budoucí produkce. Tady vznikají konstrukce nových pletenin, střihy nových fazon, barevnost příštích výrobků, ale i střihové skladby pro sériovou výrobu. Toto vývojové a designérské středisko okamžitě aplikuje poznatky a trendy do konstrukcí nových pletenin a střihových řešení budoucích výrobků. Moira věnuje velkou pozornost laboratorním zkouškám svých produktů a stejně tak testům, které pro Moiru provádějí výzkumná pracoviště, nejlepší sportovci a cestovatelé.
Moira disponuje na sebe navazujícími výrobními celky, které jsou na všech stupních výrobního procesu vybaveny nejmodernější technologií.
Centrální sklad s expedicí přejímá denní produkci a zároveň vyskladňuje zboží podle přijatých objednávek obchodního oddělení, které má systémem on-line přehled o stavu a pohybu hotových výrobků.
Celý výrobní proces , včetně designérských ateliérů, skladů a expedice je soustředěn do jednoho výrobního celku. Moira je česká firma a všechny svoje výrobky vyrábí v ČR.

Capite, Corde et Manibus je motto firmy MOIRA.
Hlavou, srdcem a rukama tvoříme výrobky pro všechny, kteří hledají aktivní přístup k životu.

head of the company: Marcela Vlčková CEO |
address: Moira CZ, a.s., Antala Staška 114/20, 140 00 Prague 4, Czech Republic |
phone: +420 380 425 901 |
fax: +420 383 326 492 |
e-mail: vlckova.marcela@moira.cz

Vnitřní předpisy